Новини

09.03.2016

202-річниця з Дня народження Тараса Шевченка

 

Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.

Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ ...

Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він чимало, 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.

З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

У Брянківському коледжі, за участі студентів і викладачів, пройшов виховний захід, присвячений 202-річниці з Дня народження Тараса Шевченка.

У цей день студенти говорили про творчий та життєвий шлях Великого Кобзаря, його значення для піднесення самосвідомості українського народу, збагачення української та світової культури. «Своїм універсальним талантом, а він був і поетом, і прозаїком, і критиком, і драматургом, і живописцем він підніс українську літературу й мистецтво до рівня загальнолюдських ідеалів».

Мабуть, кожен із нас, знову і знову відкриває для себе Шевченка, такого невичерпного, геніального, що кожна зустріч з його творчістю – це нові й нові відкриття.