Виховна робота

Одним із найважливіших напрямків навчально-виховного процесу Брянківського коледжу, є виховна робота, яка посідає провідне місце серед всіх інших, не менш важливих, напрямків роботи педагогічного колективу. Головною метою діяльності коледжу є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадською позицією, готової до конкурентоспроможного вибору свого місця в житті. Педагогічний колектив коледжу підвищує результативність виховання шляхом вдосконалення традиційних форм роботи, пошуку нових систем виховання, впровадження розвиваючих технологій.

Процес виховання не може бути стихійним, він передбачає співробітництво, співтворчість педагога і студента. Тому зміст формування особистості містить взаємопов’язану діяльність педагогів і студентів.

Сучасні вимоги до виховної роботи поставили перед педагогічним колективом коледжу потребу вдосконалювати та модернізувати її основні принципи з урахуванням пріоритетних напрямів. Це, насамперед, впровадження методів виховання, які відповідають інтересам особистості, сприяють розкриттю її талантів, удосконаленню існуючих форм студентського самоврядування, розвитку молодіжних клубів, гуртків, секцій.

Виховна робота в коледжі має широкий спектр (походи, екскурсії, засідання гуртків, участь у змаганнях, конкурсах, акціях, зустрічі з ветеранами, волонтерська робота).

 

Використовуються інноваційні форми проведення виховних заходів: брейн-ринги, ток-шоу, КВК, круглі столи, диспути, дискусії, тренінги, аукціони ідей, години спілкування, розважальні та інтелектуальні конкурси, спортивно-розважальні змагання, тематичні інформування, перегляд відеофільмів тощо.

Важливим завданням розвитку навчального закладу є збереження історії коледжу і розвиток корпоративної культури, що базується на кращих традиціях і здобутках. Викладачі і студенти спеціальності «Дизайн» кожний рік розробляють спеціальні інформаційні буклети і листівки для проведення якісної профорієнтаційної роботи. Студентами і викладачами підготовлена виставка кращих творчих робіт, фотовиставка «Миттєвості студентського життя».

 

Складовою частиною виховної роботи у коледжі є студентське самоврядування, яке є однією із важливих умов залучення студентів до громадської діяльності. Студентська рада обирається щорічно і має сектори за напрямами роботи: навчально-наукова, культурно-масова, спортивна, волонтерська, прес-центр. Голова ради тісно співпрацює з Асамблеєю студентського самоврядування університету, а представники самоврядування коледжу активно беруть участь у Всеукраїнських та обласних студентських форумах. У нашому коледжі особлива увага приділяється студентському самоврядуванню. Традиційно щорічно проводиться тиждень студентського самоврядування. Такі питання як культурно-масові заходи, прибирання території, навчальних приміщень, гуртожитку покладено на органи студентського самоврядування. Спільно з органами студентського самоврядування налагоджена робота щодо забезпечення максимального охоплення студентів різними формами позааудиторної роботи.

 

У коледжі працює волонтерське об’єднання, основними завданнями якого є розвиток волонтерського руху серед студентів, здійснення профілактичних заходів і лекційно-тренінгова робота для попередження негативних явищ серед молоді. У педагогічному коледжі постійно діє волонтерське об’єднання, основою якого є студенти - представники студентського самоврядування.

Волонтери проводять виховні заходи, дитячі ранки, День боротьби зі СНІДом, заходи до Дня інвалідів, беруть участь у Всеукраїнській акції «Від серця до серця». За результатами проведених акцій від нашого закладу зібрані кошти, які передані на благодійний рахунок.

Велика увага в навчальному закладі приділяється проведенню концертів і загальних свят – протягом кожного року проводяться святкові концерти до Дня працівників освіти, Міжнародного дня студента, шоу-конкурс «Міс Чарівність», День зустрічі з випускниками, День відкритих дверей, святкові заходи з вручення дипломів випускникам коледжу. Творчі колективи коледжу постійно залучаються до міських, університетських заходів. Вже традиційними стали загальноколеджні свята: Перший дзвоник, День студента, День відкритих дверей, тиждень самоврядування, ранкові концерти, зустріч випускників тощо.

 

Діяльність Народного студентського театру моди спрямована на розвиток професійних навичок і творчих здібностей студентів коледжу. Студенти постійно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі ілюстрованої ідеї «Джерела творчого натхнення», моделей одягу «Феєрія краси». Майбутні перукарі є постійними учасниками і переможцями Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів перукарського мистецтва «Кубок Києва», «Світ краси», «Your Hear Awards», «Первая столица».

 

Виступи Народного студентського театру моди є яскравими та оригінальними і завжди викликають інтерес глядачів. Моделі студентського театру моди є переможцями міських конкурсів «Міс Чарівність», фіналістками обласного конкурсу краси «Міс Луганщина».

 

 

Творчому розвитку студентів сприяють проведення конкурсу ескізів моделей одягу, конкурсу-презентації своїх спеціальностей, конкурсу боді-арту, фантазійного макіяжу серед студентів-перукарів, проведення шоу-показу костюмів з нетрадиційних матеріалів. Обдаровані студенти коледжу стають переможцями і дипломантами загальноуніверситетського конкурсу талановитої та творчо обдарованої молоді «Формула успіху». 

 Метою напрямку «Формування здорового способу життя» є забезпечення повноцінного розвитку молоді, охорони та зміцнення здоров‘я. Цьому сприяють заняття в різноманітних спортивних секціях, спортивне свято «День здоров‘я», змагання з настільного тенісу, волейболу футболу і баскетболу. Традиційно для всіх курсів організовується туристичний похід.

Для збереження життя і здоров’я студентів, профілактики захворювань систематично проводяться бесіди та інструктажі з техніки безпеки.

Виховуючи у студентів позитивне ставлення до праці, викладачі залучають студентів до суспільно корисної праці. Студенти коледжу беруть участь у Всеукраїнських і міських акціях з благоустрою.

З метою правової освіти студентів та профілактики правопорушень у коледжі працює Рада профілактики, на засіданнях якої розглядаються питання дисципліни та поведінки студентів. Щорічно, в грудні, проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Під час вивчення дисципліни «Основи правознавства» викладачі вчать студентів користуватися нормативними актами, працювати з Конституцією України, науковою літературою. Національне виховання конкретизується через прилучення студентів до надбань культури.

Одним із головних напрямків виховної роботи упродовж навчального року є сприяння розвитку у студентів почуття патріотизму, шанобливого ставлення до українських культурно-історичних цінностей.

Підвищенню рівня національної свідомості сприяють перш за все програмові дисципліни.

Формуванню патріотичних почуттів, громадської активності, сприяють екскурсії.

Керівники груп, впроваджують в життя головні завдання виховання, допомагають активу груп у виконанні їх обов'язків, завдань студентської ради та профспілкового комітету.

Робота керівника групи починається знайомством зі студентами-першокурсниками та їх батьками, заповнення анкет та документації, складання плану виховної роботи групи. А потім – цікаве і непросте життя групи і керівника: культурно-виховна робота, екскурсії, відвідування музеїв, бібліотек,вивчення житлово-побутових умов студентів, піклування про стан їх здоров'я, організація і проведення студентських зборів.

Робота керівника групи - це робота з усіма разом і з кожним студентом окремо, тому вони намагаються здійснити індивідуальний підхід таким чином, щоб кожен студент відчував себе повноцінним членом великої і дружньої студентської родини.

Керівники груп надають перевагу інноваційним технологіям під час організації виховної діяльності, співпрацюють з соціальним педагогом коледжу, вихователем гуртожитку.

 

Корекційно-розвивальна робота, яка проводиться у формі тренінгів, практичних занять з елементами тренінгу, сприяє формуванню навичок соціальної компетентності, самоконтролю поведінки, усвідомленню власної системи життєвих цінностей, своєї життєвої та професійної позиції.

У коледжі працюють  викладачі-ентузіасти, майстри своєї справи, люди, віддані своїй професії, про що свідчать високі результати  виховної діяльності.

Заходи, які проводяться педагогічним та студентським колективами, відзначаються високим рівнем професіоналізму, різноманітністю форм, використанням сучасних технологій, масовою участю студентів і викладачів коледжу.