Новини

18.05.2023

На виконання доручення постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим від 12.05.2023 № 1231/01/01-06-23 Таміли ТАШЕВОЇ та з метою вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу у ВСП «Брянківський фаховий коледж ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» 18.05.2023 року для здобувачів фахової передвищої освіти була проведена тематична дистанційна лекція «Історія кримськотатарського народу».

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – пам'ять про злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишнього Союзу РСР та здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, які привели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічними чином вплинули на його історичний шлях.

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один з найбільших злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років в СРСР повністю заперечувався злочинний характер цих дій. Хоча ще 1967 року парламент Радянського Союзу визнав необґрунтованими звинувачення всіх кримських татар у співпраці з німцями, вони до самого краху комуністичного тоталітаризму так і не отримали права повернутися на історичну батьківщину.

З метою вшанування пам'ятної дати, популяризації історичної та культурної спадщини кримських татар, ознайомлення працівників коледжу та здобувачів освіти з історичними фактами та обставинами реалізації злочинних акцій рекомендуємо здійснити перегляд художніх фільмів українського виробництва:

«Хайтарма» https://www.youtube.com/watch?v=YRDHHRVY5aE

«Чужа молитва» https://www.youtube.com/watch?v=peeVt5RXOtc