Віщенко Ольга Володимирівна

Голова циклової комісії, кандидат педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.

1978 року народження.

Біографія

У 1995-1998 рр. навчалася у Брянківському технолого-економічному технікумі за спеціальністю «Моделювання та конструювання виробів народного вжитку» і здобула кваліфікацію художника-модельєра.

У 1998-1999 рр. працювала провідним художником-модельєром Луганської фабрики індпошиву взуття.

З серпня 1999 року працює на посаді викладача спецдисциплін спеціальності «Перукарське мистецтво та декоративна косметика» у Брянківському технолого-економічному технікумі.

З 1999 року по 2004 рік навчалася у Київському національному університеті технологій та дизайну за спеціальністю «Взуття, шкіргалантерейні і лимарні вироби» та здобула кваліфікацію інженера-конструктора.

В 2002 році успішно закінчила Школу професійного візажу Ольги Авдєєвої (м.Донецьк) та отримала диплом Спілки візажистів та косметологів Донецької області.

У 2005-2006 рр. працювала (за сумісництвом) викладачем візажу Донецької академії перукарського мистецтва.

В 2007 році успішно закінчила Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» та здобула кваліфікацію магістра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, художника-кераміста.

Бере активну участь у Чемпіонатах України з перукарського мистецтва,  олімпійських міжнародних змаганнях з перукарського мистецтва, призер всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Член Всеукраїнської громадської організації «Спілка перукарів України».

В 2010 році стала рекордсменом Книги рекордів України за найвищу створену зачіску.

В 2011 році взяла участь у телевізійному проєкті телеканалу ICTV «Чудо-люди» з, видовищною колекцією зачісок „Метаморфози”.

2012-2015 рр. - навчання в аспірантурі ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» за спеціальністю 13.00.04 – «Теорія і методика професійної освіти», 011 – освітні, педагогічні науки.

В 2019 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук з теми «Формування художньо-образного мислення майбутніх модельєрів-перукарів у процесі фахової підготовки».

Викладає дисципліни: «Рисунок», «Спецкомпозиція», «Художнє моделювання зачіски», «Технологія перукарських робіт», «Пастиж».

 

Стаж педагогічної роботи – 20 років.

 

Нагороди:

Бібліографія:

  1. Віщенко О.В. Особливості експериментальної роботи з формування художньо-образного мислення майбутніх модельєрів-перукарів //Вісн. Луган. нац. ун-ту імені Тараса Шевченка: Педагогічні науки. – 2019. – № 1(324). – С. 158 – 168.
  2. Vishenko O. V.  Didactic principles in practical training of future designers-hairdressers // Current trends and prospective directions of innovative development of international scientific activities: materials of the II European international research and practice media conference July 31 st, 2019, Prague, Czech Republic: Scientific publishing center "Open knowledge", 2019.  P.50-56.
  3. Віщенко О.В. Методика роботи над спецкомпозицією на заняттях з перукарського мистецтва //Регіональна наук.-практ. конференція «Професійні компетенції конкурентоспроможного фахівця в умовах євроінтеграції» (24 квітня 2019р., м. Лисичанськ).
  4. Віщенко О.В. Формування практичних умінь у перукарів-модельєрів на заняттях зі спецкомпозиції // Науково-практичний семінар «Новітні технології викладання у сфері індустрії краси» (м. Полтава: Вид-во ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка). –  2018 р.
  5. Віщенко О.В. Творчість як фактор формування професійної компетентності майбутніх модельєрів  //Зб. наук. пр. Уман. держ. пед. ун-ту імені Павла Тичини /голов. ред. М. Т. Мартинюк. – Вип. 2. – Ч.1. – 2017. – С.100 – 107 (Index Copernicus).
  6. Віщенко О.В. Використання інтерактивних технологій в процесі викладання художньо-професійних дисциплін (на прикладі «Композиції зачіски») //Збірник наукових праць за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції «Золтан Баконій і закарпатська школа живопису ХХ століття: мистецько-педагогічний та загальнолюдський виміри», м. Ужгород, 2016.
  7. Віщенко О.В. Категорія художньо-образного мислення у процесі фахової підготовки майбутніх модельєрів перукарів //Збірник статей за матеріалами Х Регіональної науково-практичної конференції «Творчі пошуки в галузі мистецтва та художньої освіти:традиції, сучасність та перспективи», м. Кремінне, (електронний збірник), 2016.
  8. Віщенко О.В. Формування творчої активності майбутніх художників-модельєрів з перукарського мистецтва у процесі викладання //Вісник ЛНУ ім. Т. Шевченка» (квітень №8(195) 2010).
  9. Віщенко О. В. Формування творчої активності майбутніх художників-модельєрів з перукарського мистецтва у процесі викладання //Наукова молодь досягнення та перспективи»: збірник тез VІ Міжнародної науково-практичної конференції. (16-17 березня 2010 р.). - Луганськ: СПД Рєзников В.С., 2010 - 156 с.
  10. Віщенко О.В. Організація центра конкурсної діяльності студентів з перукарського мистецтва позанавчальній роботі. Актуальні проблеми формування творчої особистості: Збірник наукових праць за матеріалами Регіональної науково-практичної конференції, (28.04.2010, м. Брянка).
  11. Віщенко О.В. Творча робота з обдарованими студентами. Методика підготовки обдарованих студентів до участі у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах з перукарського мистецтва. Каталог «Гуманізація освіти: диференціація та індивідуалізація навчання та виховання серед вищих навч. заклад. І-ІІ рівнів Луганськ: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2010. - 270 с.