Новини

28.09.2015

28 вересня 2015 року студенти Брянківського коледжу долучились до  еколого-патріотичної акції «Алея героїв АТО», «Тюльпан слави», яка розпочалася в Лисичанському педагогічному коледжі.

Вкладаючи своє тепло сердець із великим задоволенням студенти спеціальностей «Дизайн графічний», «Перукарське мистецтво та декоративна косметика», «Економіка підприємства» почали акцію висадкою тюльпанів на честь героїчного подвигу учасників АТО. У перший день учасники акції висадили майже 300 цибулин тюльпанів. Кожна пелюстка цієї ніжної квітки символізує славу, гордість і сміливість загиблих солдат.

Продовжили акцію висаджуванням дерев. Дерево – це символ світу, символ життя, а отже і символ миру, що наразі так актуально. Нажаль, деякі вже не зможуть посадити ні квіти, ні дерева через те, що віддали свої життя, захищаючи нашу країну. Саме тому студенти коледжу взялися садити дерева за полеглих героїв. Алея оцтових дерев буде як пам'ять про загиблих хлопців, які віддали життя за незалежність України.

Деякі студенти зізнавались, що сьогодні вперше в житті садили дерева. Це, виявляється, робити зовсім не важко.

 

Памятка!

Дерева і чагарники можна висаджувати ранньою весною після відтавання ґрунту до початку розпускання листків, і пізньої осені, під час листопада

Механізм садіння

Безпосередньо перед садінням рослини дно підготовленої ями необхідно розпушити на глибину 10–15 см. Потім у яму насипають родючий ґрунт приблизно на дві третини її глибини та ущільнюють притопуванням.

Проте у будь-якому разі кореневій системі рослини під час висаджування бажано надати вільну форму розташування без перегинів, загинів, підвертання. Тому в процесі заповнення ями ґрунтом необхідно стежити, щоб через надлишок землі не довелося підрізати кореневу систему.

Саджанці перед садінням ретельно оглядають, усе пошкоджене, сухе коріння обрізають. Так само обрізають сухі, розмочалені кінці здорових коренів. Зрізи роблять навскіс, щоб вони були повернуті до поверхні насипаної на дно ями землі.

Перед садінням необхідно вмочити коріння рослини у бовтанку.

Саджати дерево зручніше вдвох. Один ставить дерево на втрамбований горбик землі і розправляє корені, при цьому треба стежити, щоб коренева шийка була на 6–8 см вище рівня землі з тим, щоб після осаджування землі в ямі коренева шийка опинилася на одному рівні з поверхнею ґрунту.
Після встановлення дерева в ямі друга людина засипає рівномірно коріння пухкою землею, а перша у цей час злегка струшує стовбур дерева, щоб земля краще заповнювала простір між корінням. Коли корені вкриються землею, струшування припиняють і яму заповнюють до кореневої шийки.
Навколо посадженого дерева формують валик висотою 10–12 см і виливають в ямку 2–3 відра води, що ущільнює ґрунт, краще зв'язує його з корінням.

Не рекомендується ущільнювати землю ногами під час заповнення ями, тому що під час утоптування досить часто пошкоджуються дрібні корінці.